Nová přátelství – tentokrát v Polsku

Nová přátelství – tentokrát v Polsku

Mnichovohradišťské gymnázium využilo podpory města a navázalo kontakty s Gymnáziem Mikuláše Koperníka z polského Chojnova. Na začátku června přijela skupina učitelů a studentů z Polska do Mnichova Hradiště a strávila zde zajímavý den naplněný atraktivním programem (mimo jiné výlet do Českého ráje, prohlídka města, grilování a sportování u Jizery). Naopak do Chojnova vyjeli místní gymnazisté ve středu 4. října. O tom, co tady zažili, píše níže jedna z účastnic.

Obě akce se mohly uskutečnit díky Dotačnímu programu města Mnichovo Hradiště – děkujeme za podporu a rádi i v budoucnu přispějeme k tomu, aby se vztahy s partnerskými městy rozvíjely i v rovině osobních kontaktů zejména mezi mládeží.

Lenka Sosnovcová, ředitelka GMH

 

Ve čtvrtek 4. října 2017 se 46 studentů z mnichovohradišťského Gymnázia vypravilo do polského Chojnowa za partnerskou školou. Sraz byl ráno u školy, kde už na nás čekal autobus. Když jsme po 2 a půl hodinách přijeli do Chojnowa, před školou na nás čekalo pár studentů v čele s ředitelem, který nás provedl celou školou a jejím okolím. Hlavním bodem naší prohlídky města bylo jednoznačně muzeum, které jsme si společně prošli a vyslechli si zajímavou přednášku nejen o jednotlivých exponátech, ale také o historii Chojnowa. Navštívili jsme pana starostu, místní kino a bowling, sportovní areál a také vyšplhali na věž, ze které bylo vidět celé město.

Na oběd nás pan ředitel vzal do restaurace, kde pro nás byla připravená polévka, řízky s noky nebo bramborovou kaší, a jako dezert muffin. Dostatečně jsme se posilnili, protože nás čekal výstup na kostelní věž, což je nejvyšší místo ve městě. Schody jsme zdolávali po malých skupinách, nahoře bylo málo místa a kvůli vysokým zdem toho moc vidět nebylo. Začalo silně foukat a my se vrátili do místní školy, kde se konal volejbalový zápas. Fandili jsme, jak jsme mohli, a myslím, že nejen volejbalisti si zápas moc užili.

Nakonec nás na zahradě čekalo malé občerstvení v podobě klobás a jablečného džusu. Pomalu jsme se začali loučit. Kolem páté hodiny jsme vyrazili zpět do Mnichova Hradiště. Po cestě se zpívalo a dobrá nálada svědčila o tom, že se výlet povedl.

 

Jana Wojnarová, třída kvarta

Další fotografie:

Návštěva - ChojnovChojnov - muzeumKuželkyVolejbalVolejbal