Projektový týden 2022/23

Projektový týden 

Projektový týden se uskuteční ve dnech 19. 6. - 23. 6. 2022. Zpracované projekty budou odprezentovány při závěrečném zakončení 23.6.2022 v kinosále v Mnichově Hradišti. 

Přihlášení k projektům je možné na tomto odkazu 29.11. od 10.40 - https://forms.microsoft.com/e/NPp9BCAg2K  do 22.12.2022. Výsledky přihlášení budou zaslány do e-mailu nejdéle 22.12.2022.

1. Praktická terénní biologie (J. Peldová, I. Kolomazníková) 

Projekt je zaměřen na praktické a terénní aktivity, které nejsou běžnou součástí výuky ve škole. Studenti získají praktické znalosti z botaniky, zoologie, ekologie a jiných biologických oborů. Náplní budou jednodenní exkurze na Mladoboleslavsku. Hlavním cílem tohoto projektu je motivovat studenty pro další vzdělávání v přírodovědných oborech.  

Projekt je určen pro 20 studentů a je třeba počítat s finančními náklady 300 Kč. 

2. Hrátky s texty – chci psát! (Z. Břoušková, Z. Morkusová)  

Projekt je vhodný pro ty, kteří rádi píšou nebo kteří by rádi literárně tvořili. Budeme hledat inspirace, vyzkoušíme různé formy psaní. Jedno dopoledne strávíme s odborníkem na literární tvorbu. Projekt je určen pro 15 studentů a je třeba počítat s finanční náročností 500 Kč. 

3. B(l)ack Out! (T. Rolf) 

Čtyřdenní zážitkový program, na který se nezapomíná! 

Může se to stát: jsi bez mobilu, internetu i elektřiny, jen s minimální výbavou a skupinou stejně postižených spolužáků. Dokážete přežít 4 dny bez vymožeností civilizace?  
Všichni to známe z reality-show, kdo to ale opravdu vyzkoušel na vlastní kůži? 

Postavíte přístřeší (indiánské tee-pee), pokácíte soušky a rozděláte oheň, vyrobíte si oštěp, vystopujete si “svůj oběd”, uvaříte vydatné a chutné jídlo jen ze základních surovin, neztratíte se v lese ani v noci? 

Táborová základna v Dolním Bousově, bez elektřiny, se spaním v týpích, vařením na ohni, mytím pod pumpou a s kadibudkami. 

Cena 2730,- Kč (pobyt, jídlo, program zajištěný pracovníky střediska ekologické výchovy CESTA). Pobytový program do 24 studentů. 

https://www.mb-eko.cz/deti-lesa/vychozi/stranka/stredisko-ekologicke-vychovy-cesta 

4. Přechod Lužických hor (L. Umáčený, T. Jelínek, E. Palcútová) 

Fyzicky náročné čtyřdenní putování nás provede nejkrásnějšími místy Lužických hor, vystoupáme na pět z deseti nejvyšších vrcholů, které nabízejí panoramatický výhled do Čech i Saska. Trasa povede z Hrádku nad Nisou do Jetřichovic, jednoduché noclehy se snídaní budou cestou zajištěny, půjdeme tedy „na lehko“ bez nutnosti nést s sebou spacáky a karimatky. Každý den bude možné se naobědvat i navečeřet v nějaké restauraci, obchody cestou prakticky nepotkáme. Každodenně ujdeme cca 25 kilometrů s převýšením bezmála 1 000 metrů. Kapacita projektu je maximálně 50 studentů.

Předpokládaná cena za dopravu a ubytování se snídaní je 1 500 Kč. Je třeba navíc počítat s obědy a večeřemi, které nejsou zahrnuty v ceně a které si bude každý účastník hradit cestou sám. 

5. Výtvarná animace (E. Kozáková, E. Ševců, V. Edrová) 

Studenti se seznámí se základy a principy animace. Co je animace, jak se dělá, co je k tomu potřeba. Budou mít možnost prakticky si vyzkoušet tvorbu animace od storyboardu přes vlastní realizaci až po střih. Výsledkem řady bude tvorba krátkých animovaných sekvencí pomocí klasických animačních technik na zadané téma. Účast na předchozích animacích není podmínkou. Může se zúčastnit kdokoli. Projekt je určen pro 20 studentů. 

6. Svatební šaty (E. Kozáková, M. Syslová)

Šití bývalo nutnou činností v každé domácnosti. Dnes je to výjimečná dovednost a stává se luxusem. Přijďte si ušít neobyčejné šaty z netradičních materiálů. Nemusíte umět šít, abyste vytvořili objekt, který si můžete na sebe navléknout. 
Moderní umění nemá hranice a jestliže je nemá vaše fantazie, pak stojí za to, to vyzkoušet. 
Projekt je určen pro 10 studentů. 

7. STAY FIT (V. Šákrová, P. Bíglová) 

Jsi holka, ráda cvičíš a máš fyzičku? 

Pak se přihlaš na náš projekt. 

Prožiješ 4 dny plné pohybu, zacvičíš si pod vedením skvělých cvičitelek, poznáš nové lidi, nové prostředí a nové formy cvičení. 

Těšit se můžeš na lekce zumby, piloxingu, jumpingu, bodyformu, spinningu a jógy. 

V záloze máme ještě návštěvu bazénu a in line bruslení. 

Projekt je pro maximálně 20 dívek, cenová náročnost cca 500Kč. 

8. Projekt Erasmus + (K. Šrytrová, J. Alnatour)  

Projekt Erasmus + spočívá ve dvou výměnných pobytech studentů partnerských gymnázií: Gymnázium Mnichovo Hradiště a Lycée Talensac ve francouzském Nantes. Během projektového týdne navštívíme s našimi studenty partnerské lyceum v Nantes, studenti budou ubytováni v rodinách a budou společně pracovat na evropském projektu Erasmus +. Tomuto pobytu předchází pobyt francouzských studentů u nás v květnu. Projekt určen pro 10 studentů a je financován z evropských fondů.

Účastníci projektu Erasmus+ jsou již vybraní, nemusí se přihlašovat a nesmí se přihlašovat na jiné projekty.

 

PublishDate: 
Monday, 2022, November 28 - 8:32pm