Velvyslanec USA na GMH!

Ve čtvrtek 15. listopadu navštívil mnichovohradišťské gymnázium pan Stephen King, velvyslanec Spojených států amerických. Prohlédl si školu a poté asi hodinu besedoval se studenty. V úvodním projevu zdůraznil tradici česko-amerických vztahů a nabídl studentům možnosti stipendijních pobytů v USA.

Naše gymnázium klade velký důraz na výuku angličtiny – v tomto školním roce nám velmi pomáhá Američanka Ellen, a to díky podpoře z Fulbrightovy nadace. Právě tato spolupráce na návštěvu k nám přivedla i pana velvyslance. Akci jsme připravovali několik týdnů: Pěvecký sbor secvičoval vystoupení v angličtině, studenti promýšleli, jaké otázky vzácnému hostu položí, vše muselo být detailně zorganizované i kvůli bezpečnostním rizikům. Nakonec vše proběhlo hladce – byli jsme překvapeni srdečným a otevřeným chováním pana Kinga, ocenili jsme také profesionalitu jeho doprovodu.

Jsme hrdí, že jsme mohli v naší škole uvítat tak vzácného hosta, ale zejména na to, že s ním naši studenti bez problémů dokázali komunikovat anglicky. Celé setkání bylo pro nás všechny velmi zajímavou zkušeností.

Za dárky pro pana velvyslance děkujeme Městu Mnichovo Hradiště a Pivovaru Svijany a za organizační spolupráci městské policii.

Lenka Sosnovcová