Portugalsko 2022/23

Postřehy z mobility

 

Spolufinancováno Evropskou uniíV týdnu 12. 11. 2022 -18. 11. 2022 se deset studentů GMH zúčastnilo první skupinové mobility v rámci projektu Erasmus a navštívili portugalskou školu Agrupamento de Escolas do Vale de Ovil, kde se věnovali práci na projektu Sustainable Production of Porto Wine and Czech Beer. Portugalští studenti zavítají na GMH v březnu, kdy bude práce na společném projektu pokračovat. Zatím si můžete přečíst, jaké dojmy mají naši studenti ze svého pobytu v Portugalsku.

Měla jsem to štěstí zavítat do Portugalska a poznat jejich kulturu. Tato země mě uchvátila svou pohostinností a ochotou. Lidé o nás pečovali jako o vlastní rodinu a dbali o to, aby nám nic nechybělo. Ochutnali jsme místní speciality, na které nezapomeneme. Zjistili jsme také, že lidi zde spojuje jídlo. Když mají čas, zasednou spolu ke stolu a vychutnávají si každé sousto. Už teď mě Portugalsko chybí a rozhodně ho v budoucnu navštívím. (Josefína Syslová, kvinta)

Portugalsko se dá definovat třemi slovy: víno, fotbal a zábava. Byli velice přátelští, pohostinní a také velice nábožensky založení. Jejich vesnice měla dvacet tisíc obyvatel a nacházela se v horách, takže jsem bohužel neměl možnost si prohlédnout jejich moře. Byl to ale i tak krásný zážitek, na který do konce života nezapomenu a chtěl bych tam asi jako každý ze zájezdu, jet ještě někdy, protože nám jeden týden nestačil. (Michal Kňourek, kvinta)

Měl jsem tu šanci se v rámci programu Erasmus+ podívat se školou do Portugalského městečka, oficiálně tedy vesnice Baião. Hostitelská rodina super, starali se o mě jako o vlastního. Severní Portugalsko je docela hornaté, takže jsem při dlouhé cestě autem do školy mohl obdivovat nádherné výhledy. Na jídelníčku rozhodně nechybí maso a celkově Portugalci často něco jedí. Na škole měli spousty různých klubů a týmů, tím se jim odchod ze školního areálu značně prodloužil, potkávat studenty před budovou školy v 18:30 je zcela normální věc. Do Portugalska bych se určitě ještě někdy chtěl podívat, je to krásná země s pohodovými lidmi. (Matěj, 1.A)

Na tento výlet do Portugalska budu rozhodně ráda vzpomínat. Měla jsem to štěstí žít s rodinou na vesnici obklopené vinicemi, s malým kostelíkem a výhledem na hory. V Portugalsku mě zaujala odlišná architektura, moc se mi líbily útulné malé žulové domky s verandou a ovocnými stromy na zahradě, také mi v paměti utkvěly všudypřítomné krásně zdobené kachličky. Musím zmínit výborné jídlo, které nás provázelo na každém kroku a příjemnou atmosféru v rodině, kde se o mě starali jako bych byla jejich vlastní. Portugalsko je krásná země a doufám, že ji ještě někdy navštívím. ( Káťa, kvita)

Na týden strávený v Portugalsku budu ještě dlouho vzpomínat, na lidi, jídlo a vlastně na všechno. Jsem moc ráda za tuto možnost vycestovat a poznat nové věci. Měla jsem skvělou hostitelskou rodinu, rozhodně až se tam znovu podívám, tak je navštívím. A doufám že jejich pobyt u nás bude stejně skvělý jako byl ten náš u nich. (Petra Blažková, Sexta)

Fotogalerie
 

Skupinové foto letiště Praha

 

Téma projektu :

  • Porovnání vlivu tradičních místních provozů na životní prostředí

Garanti projektu : 

  • Kateřina Šrytrová
  • Tomáš Jelínek 

Kdy se jede

  • 12. 11. 2022 -19. 11. 2022 

Kam se jede : 


 

Další informace :

 

Důležité odkazy :