akce

Samet na školách

V pondělí 13. listopadu uspořádali studentky a studenti třetího ročníku a oktávy našeho gymnázia akci s názvem SAMET NA ŠKOLÁCH. Jedná se o v řadě už třetí ročník festivalu připomínajícího demokratické hodnoty a letos nově studenti vybrali ryze aktuální témata jako sexuální obtěžování na veřejnosti, přežívající diktatury nebo život v udržitelném světě.

Samet na školách - informace a rezervační systém

V pondělí 13. listopadu pořádáme akci Samet na školách, jejímž cílem je nejen připomenutí událostí 17. listopadu, ale také zaměřit se na dodržování lidských práv, udržitelný život apod. Více v příloze.

První vyučovací hodina proběhne podle běžného pondělního rozvrhu. Zahájení projektu je naplánované na 9:00 hodin na školním hřišti. Od 3. vyučovací hodiny pak proběhnou workshopy podle jednotlivých témat (třídy nižšího gymnázia mají vlastní program poskytnutý Knihovnou Václava Havla, žáci tříd vyššího gymnázia navštíví projekty podle svého zaměření a zájmu). 

Čistá řeka Jizera (kvarta)

V pátek 6. 10. se třída KVARTA zapojila do akce "Čistá řeka Jizera", kterou organizuje Obecně prospěšná společnost pro Český ráj. Studenti sbírali odpadky na desetikilometrové trase z nádraží v Bakově n. J. k Podhradské tůni a dále podél Jizery až k chatové osadě. Nejvíce odpadu bylo tradičně u silnice od hlavního nádraží, ostatní části trasy byly vcelku čisté.

Cyklistický kurz

Žáci septimy a 3.A strávili druhý školní týden na sportovně-cyklistickém kurzu ve sportovním areálu v Českém Dubu. Jak své postřehy a dojmy zpracovali, si můžete přečíst v následujících odstavcích.

Pěšky do školy - vyhodnocení akce

V týdnu od 18. září proběhla v Mnichově Hradišti akce "Pěšky do školy". Organizátoři žádají rodiče žáků zapojených do této výzvy o vyplnění dotazníku, který je k dispozici zde (odkaz na Google dotazník vytvořený Městským úřadem Mnichovo Hradiště). Město Mnichovo Hradiště pak v listopadu zveřejní výsledky akce. 

Projektový týden 2023/24

Ve školním roce 2023/24 dojde ke změně v délce projektového týdne. Ten bude nově celý týden, tzn. od pondělí až do pátku. Přes víkend pak mají jednotlivé týmy čas na přípravu prezentace, která proběhne v pondělí. 

  • Projektový týden bude v termínu 17. - 21.6.2024 
  • Projekty budou zveřejněny již 16.11.2023 na stránkách školy a to včetně kapacit a finanční náročnosti jednotlivých projektů 
  • Všemi oblíbené přihlašování k projektům proběhne 23.11.2023 v 9:45, dejte si velkou snídani, svačinu nestihnete.