výjezd

Čistá řeka Jizera (kvarta)

V pátek 6. 10. se třída KVARTA zapojila do akce "Čistá řeka Jizera", kterou organizuje Obecně prospěšná společnost pro Český ráj. Studenti sbírali odpadky na desetikilometrové trase z nádraží v Bakově n. J. k Podhradské tůni a dále podél Jizery až k chatové osadě. Nejvíce odpadu bylo tradičně u silnice od hlavního nádraží, ostatní části trasy byly vcelku čisté.

Cyklistický kurz

Žáci septimy a 3.A strávili druhý školní týden na sportovně-cyklistickém kurzu ve sportovním areálu v Českém Dubu. Jak své postřehy a dojmy zpracovali, si můžete přečíst v následujících odstavcích.

Erasmus+ - Mnichovo Hradiště / Nantes

Od 6. do 13. května strávilo 12 studentů lycée Talensac v Nantes (Francie) s dvěma profesorkami týden v České republice, a to díky výměnnému pobytu v rámci evropského programu Erasmus+.. Všichni byli jednotlivě ubytovaní v rodinách studentů gymnázia. Náplň projektu byla opravdu pestrá, hlavním tématem byly dvě významné osobnosti z historie (Franz Kafka a Karel IV.).

Poznávání Velké Británie

Jakožto studenti Gymnázia Mnichovo Hradiště jsme se v týdnu mezi 5. až 11. dubnem zúčastnili zájezdu do Velké Británie organizovaného naší školou ve spolupráci s cestovní kanceláří Kristof. Součástí pobytu bylo absolvování dvoudenního jazykového kurzu v nadačním centru s místními učiteli, cestování po známých lokacích Anglie a taktéž ubytování, jež nám bylo zařízeno v hostitelských rodinách v menším malebném městečku jménem Stratford-upon-Avon.