Novinky a oznámení

Stanovisko ke stávce 27.11.2023

Vážení rodiče, 

pedagogové Gymnázia Mnichovo Hradiště se stávky učitelů vyhlášené Českomoravskou konfederací odborových svazů na 27. 11. 2023 oficiálně účastnit nebudou, ale budou ji plně podporovat. Výuka bude probíhat standardně podle rozvrhu jednotlivých tříd. 

Hlavním důvodem pro podporu stávky je:

  • snížení počtu možných odučených hodin (tzv. PHmax, viz další odkazy), které vrátí školství o mnoho let zpět a projeví se v následujících oblastech: 

Samet na školách

V pondělí 13. listopadu uspořádali studentky a studenti třetího ročníku a oktávy našeho gymnázia akci s názvem SAMET NA ŠKOLÁCH. Jedná se o v řadě už třetí ročník festivalu připomínajícího demokratické hodnoty a letos nově studenti vybrali ryze aktuální témata jako sexuální obtěžování na veřejnosti, přežívající diktatury nebo život v udržitelném světě.

Nový web k přijímacím zkouškám + aplikace k testování

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo nové internetové stránky s informacemi o chystaných změnách v přijímacím řízení na střední školy. Od 1.1.2024 by měla začít platit novela školského zákona, která má změnit systém přihlašování k přijímacím zkouškám. 

Odkaz zde

Ministerstvo školství připravilo také testovací aplikaci pro přijímací zkoušky s názvem "Trénuj a uč se". Odkaz zde

Samet na školách - informace a rezervační systém

V pondělí 13. listopadu pořádáme akci Samet na školách, jejímž cílem je nejen připomenutí událostí 17. listopadu, ale také zaměřit se na dodržování lidských práv, udržitelný život apod. Více v příloze.

První vyučovací hodina proběhne podle běžného pondělního rozvrhu. Zahájení projektu je naplánované na 9:00 hodin na školním hřišti. Od 3. vyučovací hodiny pak proběhnou workshopy podle jednotlivých témat (třídy nižšího gymnázia mají vlastní program poskytnutý Knihovnou Václava Havla, žáci tříd vyššího gymnázia navštíví projekty podle svého zaměření a zájmu). 

Čistá řeka Jizera (kvarta)

V pátek 6. 10. se třída KVARTA zapojila do akce "Čistá řeka Jizera", kterou organizuje Obecně prospěšná společnost pro Český ráj. Studenti sbírali odpadky na desetikilometrové trase z nádraží v Bakově n. J. k Podhradské tůni a dále podél Jizery až k chatové osadě. Nejvíce odpadu bylo tradičně u silnice od hlavního nádraží, ostatní části trasy byly vcelku čisté.

Cyklistický kurz

Žáci septimy a 3.A strávili druhý školní týden na sportovně-cyklistickém kurzu ve sportovním areálu v Českém Dubu. Jak své postřehy a dojmy zpracovali, si můžete přečíst v následujících odstavcích.